Language Switcher

 

Kniha  Mezi Čínou a Západem. Umění stolovat s čínskými partnery.

Umíte stolovat s čínskými partnery? Jak sladit čínské a evropské zvyklosti? Odpovědi dává nová knížka Víta Vojty, sinologa, poradce a tlumočníka s bohatou zkušeností z nejvyšších pater politiky a byznysu.
Systematizuje autorovy zkušenosti ze setkávání vrcholných představitelů států a korporací, též pozadí pravidel etikety a komunikace, přináší ilustrativní příběhy, neznámou historii dress code, jídelních hůlek, otočných stolů nebo společenských tabu. Živostí a praktičností jde o publikaci jedinečnou i v mezinárodním měřítku. Využitelnost a myšlenkový přesah ocení všichni, které Čína zajímá, zejména však lidé z managementu, státních úřadů, pohostinské činnosti, cestovního ruchu, diplomacie a protokolu. Je určena každému, kdo je „mezi Čínou a Západem“.

 

Kniha Umění války: Využití válečných strategií v byznysu

Pojednání Mistra Suna: Umění války je nejstarší knihou o strategii měření sil v dějinách lidstva. Dva a půl tisíce let je pramenem inspirace pro generály a politiky, manažery a podnikatele. Toto vydání je původním překladem sinologa a právníka Víta Vojty z klasické čínštiny. Každou ze třinácti kapitol opatřil výkladem a aktuálním komentářem k využití koncepce Mistra Suna pro podnikání, vytváření projektů a zejména pro úspěšné měření sil s konkurencí. Významným přínosem je i vhled do čínského myšlení a tradičních koncepcí.

Kniha Čínský svět

V českém prostředí poměrně unikátní soubor informací o čínské civilizaci, příčinách a projevech tzv. čínského myšlení. Osobitý pohled autora vychází z jeho dvacetipětileté praxe sinologa, právního a ekonomického poradce. Předkládaná témata jsou srovnávána s vlastní evropskou kulturou a obohacena osobními prožitky a zkušenostmi ze současné Číny. Z neotřelých úhlů se dívá na moderní Čínu, provádí čtenáře čínským prostředím a pomáhá mu pochopit čínský svět a zorientovat se v jeho každodenních nástrahách.

NOVÁ KNIHA

 

Komunikace při stolování mezi Čínou a Západem

VÍCE ZDE >>>

ODPOVĚDI

Jak se vyvarovat obchodním podvodům?

více zde..